Вартість фрахтування супертанкерів для перевезення сирої нафти з Близького Сходу в Азію підскочила до найвищого рівня з квітня, у червні бронюється все більше суден, показують дані ринкових джерел та компаній, що аналізують ринок.

Ставки на оренду великих нафтових танкерів (VLCC) для перевезень сировини з Близького Сходу до Китаю, Японії та Сінгапуру в четвер зросли до найвищого рівня з квітня, показують дані Meiwa International.

Зростання фрахтових ставок пов’язане з підвищення попиту на нафту в Азії в третьому кварталі, оскільки нафтопереробні заводи завершують технічне обслуговування і нарощують виробництво, щоб забезпечити пікове споживання влітку.

За словами джерел, шквал бронювань танкерів призвів до зростання цін. За словами одного з суднових брокерів, ринок "зараз дійсно розігрівається". "Ми бачимо більше вантажів на кінець червня, ніж очікувалося", – сказав він. За оцінками брокера, на червень попередньо зафрахтовано 156 танкерів для перевезення нафти з Близького Сходу в Азію, тоді як у травні було 137.

Згідно з даними Meiwa, вартість фрахту VLCC за маршрутом узбережжя Мексиканської затоки–Китай станом на 14 червня підскочила майже на $500 тис. до $9,34 млн.

За оцінками старшого аналітика Refinitiv Емріля Джаміля, поставки американської нафти в Азію в червні досягнуть історичного максимуму – 9,96 млн тонн, що на 27,9% більше, ніж у травні.

Джерело в судноплавній компанії очікує, що ставки продовжать зростати у найближчі тижні.


 

Схожі новини