16 листопада, 2023, 10:25

Додаткові санкції щодо російських нафтових танкерів не передбачені в пропозиції Європейської комісії щодо нового пакету обмежень на нафту з РФ. Про це заявили дипломати ЄС, передає Reuters.

Європейська комісія запропонувала заборонити імпорт алмазів і скрапленого газу з Росії, а також посилити обмеження цін на російську нафту, повідомили в середу дипломати ЄС.

12-й пакет санкцій, який 27 країн-членів Європейського Союзу обговорюватимуть у п'ятницю, також містить заборону на транзит через Росію товарів і технологій, які можуть підвищити промисловий потенціал країни, а також заборону на імпорт низки металів.

Раніше в середу газета Financial Times повідомила, що Данії буде доручено перевіряти і потенційно блокувати рух російських танкерів з нафтою через її води в рамках нових санкцій ЄС проти Росії. FT повідомила, що Данія націлиться на танкери з російською нафтою, які не мають західної страховки. Цей крок міг би серйозно вдарити по доходах Росії від експорту нафти.

«Ми нічого не бачили про це в пропозиції Комісії», – сказав один дипломат ЄС, знайомий з текстом Єврокомісії. Двоє інших дипломатів підтвердили цю інформацію. 

Росія транспортує через данські води близько третини свого морського експорту нафти. Танкери з Urals, які виходять з портів Приморськ і Усть-Луга, проходять через данські протоки. Спроба зупинити ці поставки призвела б до суттєвого зростання цін на нафту.

Троє морських експертів заявили, що блокування комерційних суден у данських протоках суперечитиме основним морським правилам, зокрема Конвенції ООН з морського права, яка регулює морське судноплавство.

«Данія ніколи раніше не робила нічого подібного. Блокування комерційного судноплавства в данських протоках буде близьким до оголошення війни», – сказав Ганс Петер Міхаельсен, незалежний аналітик з питань оборони.

«І це було б непростим завданням для данського флоту. У нас є невеликі кораблі класу "Діана", які патрулюють наші води, але поруч з нафтовим танкером вони виглядатимуть як рятувальні шлюпки», – сказав він.

Нагадаємо, Європарламент закликав знизити цінову стелю та посилити контроль за дотриманням нафтових санкцій щодо РФ.