Lloyd's Register повідомила індійську компанію Gatik Ship Management, яка стала головним перевізником російської нафти після початку війни в Україні, що до 3 червня вона відкличе сертифікацію 21 судна. Про це Lloyd's Register повідомила агенції Reuters.

"Lloyd's Register прагне дотримуватись санкцій щодо торгівлі російською нафтою, – йдеться в електронному листі компанії. – Якщо це підтверджено доказами, ми не надаємо послуги будь-яким суднам, які, як виявлили відповідні органи, порушують міжнародні санкції".

Лондонська Lloyd's Register надає танкерам сертифікати, необхідні для страхування та заходу в порти.

Раніше Gatik була змушена знайти нові країни реєстрації для 36 своїх суден після того, як St. Kitts & Nevis International Ship Registry відкликав їхні серфікати.

Велика страхова компанія США, American Club, також повідомила Reuters, що більше не надає послуг компанії Gatik. І навіть російський страховик «Ингосстрах» заявив, що не працюватиме з Gatik у майбутньому.

Водночас судна Gatik продовжує страхувати індійська IRClass. Принаймні 28 були внесені до її списку сертифікованих танкерів, зазначається на сайті IRClass.