Протягом тривалого часу новий пакет санкцій блокували Греція та Угорщина через те, що НАЗК внесло 5 грецьких компаній-перевізників російської нафти та нафтопродуктів та угорський банк OTP до списку спонсорів війни. 

В середу обидві країни підтримали 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії, який, згідно з даними ЗМІ, включає забороняє доступ до портів ЄС суднам, які здійснюють перевезення російської нафти або нафтопродуктів. “Сьогодні посли ЄС погодили 11-й пакет санкцій проти Росії. Пакет включає заходи, спрямовані на протидію обходу санкцій та індивідуальні списки”, – повідомило Шведське головування в Раді ЄС на своїй сторінці у Twitter.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зі свого боку заявила, що новий пакет санкцій завдасть подальшого удару по “військовій машині Путіна”. "Наш інструмент протидії обходу не дозволить Росії отримати в свої руки санкційні товари", – написала фон дер Ляєн у Twitter.

Текст рішення ЄК ще не опублікований. Країни ЄС довго не могли погодити 11-й пакет санкцій, ще рез що текст документу багато разів змінювався. Однак, згідно з повідомленнями, ЗМІ, 11-й пакет забороняє доступ до портів ЄС суднам, які здійснюють морські перевезення російської сирої нафти або нафтопродуктів. Очевидно, санкції застосовуватимуть також щодо танкерів, які здійснюють перевантаження російської нафти з судна на судна.

Грецькі оператори танкерів “Дайнаком Танкерс Менеджмент Лтд”, “Дельта Танкерс Лтд”, “Тенамаріс Шіпс Менеджмент Інк”, “Мінерва Марін” та “ТМС Танкерс Лтд” досі є на сайті НАЗК, але їхній статус спонсорів “призупинено на період проведення двосторонніх консультацій із залученням представників Європейської Комісії”. Тим часом статус OTP-банку не змінився, і він досі залишається в списку спонсорів російської агресії.