7 серпня, 2023, 16:20

Саудівська Saudi Aramco відзвітувала про отримання чистого прибутку у другому кварталі у розмірі $30,1 млрд, що на 38% нижче за минулорічний показник, який становив $48,4 млрд. Про це компанія повідомила на своєму сайті. 

Згідно з фінансовою звітністю, за підсумками січня-червня прибуток Saudi Aramco скоротився на 30% у порівнянні з аналогічним періодом аналогічного року – до $62 млрд. 

Незважаючи на зниження прибутку, Saudi Aramco не відмовилася від виплат дивідендів. Після $19,5 млрд базових дивідендів, виплачених у другому кварталі, компанія має намір виплатити ще стільки ж базових дивідендів у третьому кварталі, а також почати виплачувати дивіденди, прив'язані до фінансових показників компанії. У третьому кварталі 2023 року Saudi Aramco виплатить у вигляді додаткових дивідендів $9,9 млрд.

Звітність Saudi Aramco відбиває загальну тенденцію на нафтовому ринку. Якщо минулого року нафтовидобувні компанії звітували про рекордні прибутки через стрибок цін на сировину на тлі російського вторгнення в Україну, то цього року повідомляють про значне скорочення прибутків.

Нагадаємо, прибуток сланцевої компанії Pioneer Natural Resources скоротився удвічі.

Тим часом прибуток британської BP скоротився на 70% у ІІ кварталі, ExxonMobil – на 55% а російського Лукойлу – на 11%.

Нагадаємо також, що Shell і TotalEnergies повідомили про різке падіння прибутку у другому кварталі на тлі високих показників за 2022 рік, оскільки ціни на нафту й газ у 2023-му знизилися. А норвезька нафтогазова Equinor у другому кварталі 2023 року знизила прибуток у 2,3 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.