Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, знизила червневу ціну на свою сиру нафту для клієнтів у Азії вперше за чотири місяці після того як маржа нафтопереробки в регіоні знизилася, передає Reuters.

Згідно з заявою державного нафтового гіганта Saudi Aramco, офіційна ціна продажу Arab Light для Азії на червень була знижена на $0,25 за барель у порівнянні з травнем. Вона продаватиметься з премією у розмірі $2,55 за барель до котирувань нафти Oman/Dubai.

Азійські нафтопереробні заводи страждають від низької маржі переробки через високі ціни на нафту та надлишок нафтопродуктів на ринку. Це може змусити деякікомпанії скоротити закупівлі сировини та завантаження НПЗ цього місяця.

«Травень є вирішальним місяцем для азіатських нафтопереробників, оскільки деяким ледь вдається зберегти беззбитковість. Якщо ситуація не покращиться найближчим часом, вони скорегують завантаження», – сказав трейдер із Сінгапуру.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія знизить ціну на Arab Extra Light для Азії на $0,4 за барель на тлі зниження попиту та конкуренції з РФ. ОДнак зниження виявилося меншим, ніж очікували аналітики.

Нафтові котирування падають протягом останніх трьох тижнів, оскільки ціни на пальне різко впали. Маржа переробки для типового азіатського нафтопереробного заводу, який переробляє близькосхідну нафту, досягла шестимісячного мінімуму на рівні $2,35 за барель станом на кінець квітня. Минулого місяця рентабельність випуску дизельного палива впала на 27%, а рентабельність бензину – на 49%.