27 липня, 2023, 15:25

Shell і TotalEnergies повідомили про різке падіння прибутку у другому кварталі на тлі високих показників за 2022 рік, оскільки ціни на нафту й газ у 2023-му знизилися, передає Reuters.

Обидві компанії не виправдали прогнози аналітиків. Кожна з них повідомила про загальний прибуток за квітень-червень у розмірі близько $5 млрд. Для Shell це на 56% менше, ніж за ІІ квартал 2022 року, а для у TotalEnergies – на 49%. Водночас, якщо порівнюівати з 2021 роком, то Shell отримала майже такий самий прибуток, тоді як TotalEnergies навіть перевершила свої результати до вторгнення Росії в Україну.

Shell уповільнила темпи програми викупу своїх акцій, виділивши на це $3 млрд на ІІІ квартал року і $2,5 млрд – на наступний період. TotalEnergies залишила незмінною суму, заплановану на викуп своїй акцій у третьому кварталі, на рівні $2 млрд.

Shell також підвищила виплату дивідендів на 15% у порівнянні з попереднім кварталом.

Виконавчий директор Shell Ваель Саван сказав, що компанія продемонструвала сильні операційні показники, незважаючи на нижчі ціни на сировину. Керівник TotalEnergies Патрік Пуйанн також зазначив, що у минулому кварталі ціни на нафту та газ послабилися. 

Ціна на нафту марки Brent у другому кварталі 2023 року становила в середньому $80 за барель, тоді як у ІІ кв. 2022 року – $110/бар. 

В TotalEnergies також заявили, що маржа європейської нафтопереробки впала через різке зростання поставок пального з Китаю.

Раніше НафтоРинок повідомляв, що норвезька Equinor у другому кварталі 2023 року знизила прибуток у 2,3 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на тлі через падіння цін на нафту та природний газ.