Саудівська Аравія може знизити ціну на свою флагманську легку нафту Arab Light для покупців в Азії у червні, незважаючи на додаткове скорочення видобутку групою ОПЕК+, оскільки попит слабшає, а Китай та Індія продовжують купуювати дешеву російську нафту.

За словами п'яти респондентів, опитаних Reuters, державний нафтовий гігант Saudi Aramco може знизити офіційну ціну продажу (OSP) на свою сиру нафту приблизно на $0,4 за барель у червні після трьох місяців зростання цін.

Нафтові котирування знизилися протягом останніх двох тижнів, оскільки ціни на пальне різко впали. Маржа переробки для типового азіатського нафтопереробного заводу, який переробляє близькосхідну нафту, досягла шестимісячного мінімуму на рівні $2,35 за барель минулої п’ятниці. Цього місяця рентабельність випуску дизельного палива впала на 27%, а рентабельність бензину – на 49%.

Ринок також очікує, що Китай незабаром випустить нову партію квот на експорт нафтопродуктів, додавши ще поставок на насичений світовий ринок пального.

«Якщо ціни на нафту продовжуватимуть рости, НПЗ доведеться скоротити роботу або скоротити закупівлі та працювати на запасах сировини до того, як розпочнеться капітальний ремонт», – сказав один із респондентів з азіатського НПЗ.

У той же час російська нафта продовжує витісняти близькосхідну нафту з ринків у країнах Азії.

Вартість саудівської нафти зазвичай оприлюднюється п’ятого числа кожного місяця та встановлює тенденцію для цін в Ірані, Кувейті та Іраку, впливаючи на 9 млн барелів на добу поставок, що поставляються до Азії.

Saudi Aramco встановлює ціни на нафту на основі рекомендацій клієнтів і після розрахунку зміни вартості своєї нафти за останній місяць на основі видобутку та цін на продукцію.