31 липня, 2023, 09:20

Загальний виторг американської нафтогазової корпорації ExxonMobil за підсумками другого кварталу становить $82,9 млрд, що на 28% менше, ніж за аналогічний період 2022 року. Про результати своєї діяльності ExxonMobil прозвітувала на своєму сайті. 

Чистий прибуток компанії досяг $7,9 млрд, що на 55% менше, ніж роком раніше. Компанія пояснює падіння показників зниженням цін на енергоносії після їхнього рекордного зростання минулого року. 

В умовах зниження цін на енергоносії ExxonMobil досить активно скорочувала витрати: з початку року їй вдалося знизити їх на $8,3 млрд при запланованому скороченні за весь рік на $9 млрд. 

Інші крупні нафтогазові компанії також повідомили про скорочення прибутків. Як повідомлялося раніше, Shell і TotalEnergies повідомили про різке падіння прибутку у другому кварталі на тлі високих показників за 2022 рік, оскільки ціни на нафту й газ у 2023-му знизилися. Водночас обидві компанії не виправдали прогнози аналітиків.

Тим часом норвезька нафтогазова Equinor у другому кварталі 2023 року знизила прибуток у 2,3 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.