26 червня, 2023, 13:50

Saudi Arabian Oil Company (Aramco) і TotalEnergies підписали контракт про будівництво нового нафтохімічного комплексу "Amiral" в Саудівській Аравії за $11 млрд. Про це йдеться в спільній заяві компаній, опублікованій на сайті Aramco.

"Aramco і TotalEnergies сьогодні уклали контракти на інжиніринг, закупівлі та будівництво (EPC) комплексу "Амірал" вартістю $11 млрд, майбутнього розширення нафтохімічних потужностей світового масштабу на нафтопереробному заводі SATORP в Королівстві Саудівська Аравія", – йдеться в повідомленні.

Новий комплекс юуде інтегрований з існуючим нафтопереробним заводом SATORP в Джубайлі. Там мають розмістити один з найбільших парових крекінг-комплексів змішаного завантаження в Перській затоці потужністю виробництва 1,65 тис. тонн на рік етилену та інших промислових газів.

Очікується, що це розширення залучить понад $4 млрд додаткових інвестицій у різні промислові сектори, включаючи виробництво вуглецевих волокон, мастил, бурових розчинів, миючих засобів, харчових добавок, автомобільних запчастин і шин. Очікується також, що буде створено близько 7 тис. прямих і непрямих робочих місць.