16 червня, 2023, 16:30

Нігерія дозволила будівництво двох нових експортних нафтових терміналів потужністю понад 400 тис. барелів нафти на добу і сприятимуть збільшенню видобутку нафти в країні, повідомляє Platts.

Нігерійський орган з регулювання нафтової галузі 13 червня видав ліцензії дочірній компанії державної Nigerian National Petroleum Corp. (NNPC) та видобувному оператору Belema Oil Producing на будівництво терміналів.

За словами очільника відомства Фарука Ахмеда, NNPC Exploration and Production побудує морський термінал Utapate потужністю 2,2 млн барелів, а термінал Belema Sweet Export матиме потужність 2 млн барелів, коли він буде введений в експлуатацію через 18-24 місяці.

Генеральний директор Belema Oil зі свого боку заявив, що термінал його компанії зможе перевалювати 400 тис. барелів нафти на добу, повідомляли місцеві ЗМІ. Він додав, що проєкт дасть можливість збільшити видобуток нафти в Нігерії.

Країна має 31 експортний термінал, але лише 23 з них працюють. У квітні 10-денний страйк внутрішніх профспілок на експортних терміналах ExxonMobil, в тому числі на терміналі, який відвантажує флагманський сорт нафти Qua Iboe, призвів до падіння видобутку нафти в Нігерії більш ніж на 250 тис. барелів на добу.