30 листопада, 2022, 16:00

Нігерія планує припинити імпорт нафтопродуктів в третьому кварталі 2023 року, заявив міністр нафти Нігерії Тіміпре Сілва, якого цитує Reuters. 

За словами Сілва, відремонтований нафтопереробний завод у місті Порт-Харкорт у дельті Нігеру постачатиме 60 тис. барелів на добу очищеної сирої нафти до кінця грудня. Міністр також сказав, очікує на запуск нового НПЗ Dangote в першому кварталі наступного року.

«Ми очікуємо, що фактично припинимо імпорт нафтопродуктів, можливо, приблизно з третього кварталу наступного року максимум, але я вірю, що навіть раніше», – сказав Сільва журналістам в Абуджі.

Видобуток сирої нафти в Нігерії збільшився приблизно до 1,3 млн барелів на добу, тоді як влітку падав до менше 1 млн барелів на добу, тож країна сподівається виконати свою квоту ОПЕК+ до травня наступного року, додав Сільва.

Нафта є найбільшим джерелом експортних доходів для Нігерії, але крадіжки та вандалізм на трубопроводах цього року призвели до скорочення видобутку. В підсумку Ангола обійшла Нігерію за обсягами і стала найбільшим виробником нафти та газу в Африці. 

Нігерія імпортує нафтопродукти у великій кількості, оскільки її нафтопереробні потужності в поганому технічному стані. Наразі триває модернізація нафтопереробного заводу в Порт-Харкорті вартістю $1,5 млрд.

Як повідомляв раніше НР, НПЗ Dangote Petroleum Refinery, що будується в Нігерії і після запуску в експлуатацію буде одним з найбільших у світі, готовий на 97%. Новий НПЗ знаходиться на березі моря поблизу столиці країни - Лагосу. Після завершення будівництва він зможе переробляти 650 тис. барелів сирої нафти на добу.