На одному з експортних морських нафтових терміналів Нігерії виявили незаконну врізку, яка працювала непомітно протягом дев’яти років, повідомляє Reuters, посилаючись на заяву керівника нігерійської державної нафтової компанії NNPC LTD.

Правоохоронці Нігерії виявили 4-кілометрове незаконне під’єднання до експортного терміналу Форкадос, яке вело у море, зазначив заявив виконавчий директор NNPC LTD Меле К’ярі. Форкадос зазвичай експортує близько 250 тис. барелів нафти на добу. Оператором терміналу є Forcados SPDC, місцева дочірня компанія Shell, яка не надала коментар з цього приводу.

Повідомляється, що після виявлення витоку через підводний шланг 17 липня завантаження на терміналі було припинено. Цього тижня Shell заявила, що очікує відновлення роботи у другій половині жовтня.

«Крадіжки нафти в країні тривають вже понад 22 роки, але розміри та темпи, яких набуло розкрадання останнім часом, є безпрецедентними», - сказав К’ярі.

Злодії часто врізаються в наземні трубопроводи, щоб непомітно відкачувати нафту, але незаконна лінія, яка вела в океан, є дуже незвичайною, оскільки крадіжка через неї є більш складною операцією.

Нігерія - найбільший експортер нафти в Африці. Однак в серпні обсяги експорту сирої нафти з країни вперше принаймні з 1990 року впали нижче 1 млн барелів на добу, 

Як раніше повідомляв НР, обсяги виробництва нафти та конденсату в Нігерії скоротилися з 1,4 млн барелів на добу в червні до 1,3 млн барелів на добу в липні, згідно з даними Нігерійської комісії з регулювання нафтової промисловості. Нинішні обсяги видобутку вуглеводнів майже вдвічі нижчі, ніж номінальна потужність, яка становить близько 2,2 млн барелів на добу.