24 листопада, 2022, 13:55

Нігерійська державна компанія NNPC Ltd у вівторок почала буріння нафти та газу на родовищі на півночі Нігерії із запасами в 1 млрд барелів, повідомляє Reuters.

У заяві NNPC йдеться, що перша фаза проєкту Kolmani на північному сході країни включатиме НПЗ, блок підготовки газу, 300-мегаватну електростанцію та завод з виробництва добрив потужністю 2,5 тис. т на добу.

Країна вперше починає видобувати сиру нафту за межами дельти річки Нігер.

У 2019 році NNPC Ltd вперше оголосила про виявлення запасів сирої нафти, природного газу та конденсату в районі Колмані між штатами Баучі та Гомбе на північному сході Нігерії - регіоні, який бореться з ісламістськими повстанцями.

Нігерійський президент Мухаммаду Бухарі заявив, що родовище Колмані має 1 млрд барелів запасів нафти і 500 млрд кубічних футів газу, а інвестиції в проєкт становитимуть приблизно $3 млрд.

Міжнародні нафтові компанії не беруть участі в проєкті. Родовище розроблятимуть NNPC, а також місцеві компанії Sterling Global Oil та New Nigeria Development Commission.

Бухарі закликав NNPC та її партнерів активно працювати з місцевими громадами та не повторювати помилок, допущених раніше в районі дельти Нігеру, де бойовики підривали трубопроводи, звинувачуючи нафтові компанії в нехтуванні інтересами місцевих жителів.

Міжнародні нафтові компанії уникають наземного буріння в в Нігерії, зосередившись на розробці морських родовищ через зростаючу небезпеку з боку місцевих повстанців та крадіжки нафти.