Нафтопереробний завод Dangote Petroleum Refinery, що будується в Нігерії і після запуску в експлуатацію буде одним з найбільших у світі, готовий на 97%, повідомили члени нігерійського регуляторного органу, що наглядає за ринком нафти (Nigerian Midstream and Downstream Petroleum Regulatory Authority, або NMDPRA), які нещодавно  відвідали об’єкт. 

Як пише Business Insider Africa, виконавчий директор NMDPRA Фарук Ахмед підтвердив важливість НПЗ для країни та запевнив, що влада Нігерії надасть всю необхідну підтримку для своєчасного завершення та запуску підприємства в експлуатацію.

Новий НПЗ знаходиться на березі моря поблизу столиці країни - Лагосу. Він належить місцевому мільярдеру Аліко Данготе. Завод розташований на території площею 6180 акрів (2500 га) і є найбільшим нафтопереробним заводом в Африці та найбільшим у світі однопотоковим НПЗ. Після завершення будівництва він зможе переробляти 650 тис. барелів сирої нафти на добу, що допоможе Нігерії скоротити обсяги імпорту пального.

В компанії Dangote Industries Limited кажуть, що вихід до моря дає заводу можливість швидко відвантажувати продукцію на експорт. В компанії додали, що завод зможе повністю задовольнити попит на нафтопродукти в Нігерії (бензин, дизельне та авіаційне пальне).

«Високий обсяг виробництва бензину на НПЗ перетворить Нігерію з країни, що залежить від імпорту бензину, на експортера нафтопродуктів», - заявили в Dangote Industries Limited, додавши, що НПЗ вироблятиме пальне якості Євро-V. 

Зараз Нігерія імпортує велику кількість пального через брак внутрішніх нафтопереробних потужностей.