Федеральний уряд Іраку та регіональний уряд Курдистану досягнуть угоди щодо експорту нафти з турецького порту Джейхан протягом «одного-двох тижнів», заявив у середу міністр нафти Іраку Хаян Абдулгані, якого цитує Argus.

"Ми досягли завершального етапу, і, сподіваюся, ми досягнемо остаточної угоди щодо експорту сирої нафти протягом максимум двох тижнів", – сказав міністр під час форуму у Багдаді.

Напередодні США закликали курдів та уряд Іраку відкинути розбіжності та працювати на благо суспільства. Ербіл повинен вирішувати проблеми з Багдадом, заявила цього тижня помічник держсекретаря США у справах Близького Сходу Барбара Ліф.

Минуло 40 днів після того, як 25 березня Туреччина припинила експорт північноіракської сирої нафти. Через трубопровід Кіркук-Джейхан експортувалося близько 400 тис. барелів на добу сирої нафти з Курдистану і приблизно 70 тис. барелів на добу від федерального уряду. 

4 квітня між федеральним урядом Іраку та урядом Курдистану була підписана тимчасова угода, але експорт не відновився. Одне з основних невирішених питань стосується банківського рахунку, на який надходитимуть доходи від продажу нафти.