Трубопровід Кіркук-Джейхан незабаром буде готовий до відновлення експорту іракської нафти через Туреччину - після технічного обслуговування  і ремонту пошкоджень, завданих повінню, заявив турецький міністр енергетики Альпарслан Байрактар. Про це повідомляє Reuters.

За словами Альпарслана Байрактара, обстеження нафтопроводу завершено, і незабаром він буде технічно готовий до експлуатації.

«Як дві сусідні країни, ми повинні знайти мирне рішення. Але з точки зору законності, ми повинні дбати про свої інтереси. Швидше за все, в майбутньому ми можемо зіткнутися з ще одним судовим позовом. Але технічно трубопровід буде працювати. Він більш-менш готовий, і ми незабаром почнемо його експлуатацію», – сказав Байрактар.

Туреччина зупинила експорт нафти з іракського Курдистану з 25 березня після того, як арбітраж Міжнародної торгової палати (ICC) наказав Анкарі виплатити Багдаду збитки за несанкціонований експорт, здійснений Регіональним урядом Курдистану в період з 2014 по 2018 роки.

Потім Туреччина розпочала ремонтні роботи на трубопроводі, який проходить через сейсмічно активну зону і який, за її словами, був пошкоджений повенями.

Ірак і Туреччина раніше домовилися дочекатися завершення ремонтних робіт, перш ніж відновити роботу нафтопроводу. Джерела повідомили, що поставки нафти не почнуться раніше жовтня, а Курдистан втратить близько $4 млрд у вигляді недоотриманого доходу від експорту.

Анкара хоче, щоб Багдад відкликав другий арбітражний позов, який охоплює період з 2018 року, а також щоб Ербіль і Багдад узгодили спільну позицію і домовилися про продовження угоди щодо поставок по трубопроводу Кіркук-Джейхан, адже термін дії діючого договору закінчується у 2026 році.