Федеральний уряд Іраку та регіональний уряд Курдистану підписали у вівторок угоду про відновлення експорту нафти через Туреччину, повідомили Reuters офіційні джерела.

До Туреччини було надіслано офіційний запит щодо відновлення експорту нафти через трубопровід Ірак-Туреччина, і в найближчі кілька годин прокачування буде відновлено, розповів представник федерального уряду в Багдаді.

«Нещодавні збої в експорті нафти з регіону Курдистану завдали шкоди країні в цілому. Ця угода приносить такі необхідні доходи», – заявив прем’єр-міністр Курдистану Масрур Барзані.

Заборону на експорт призвела до зупинки видобутку на багатьох родовищах в автономному регіоні Курдистан, де добувається приблизно 450 тис. барелів на добу. 

Барзані відвідав Багдад у вівторок, щоб підписати угоду з прем'єр-міністром Іраку Мохаммедом аль-Судані, повідомила прес-служба прем'єр-міністра в Twitter.

Однак станом на вівторок поставки по трубопроводу Кіркук-Джейхан не відновилися. Одне джерело повідомило, що оператори трубопроводів ще не отримали вказівки щодо відновлення поставок.

Згідно з угодою, іракська державна компанія SOMO матиме повноваження продавати та експортувати курдську нафту, а доходи будуть перераховуватися на рахунок у Центральному банку Іраку під контролем уряду Курдистану, повідомили двоє іракських чиновників. Обидва говорили на умовах анонімності, оскільки не мали права спілкуватися зі ЗМІ.