Федеральний уряд Іраку та регіональний уряд Курдистану усунули технічні проблеми, що перешкоджають відновленню експорту нафти через турецький порт Джейхан, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

Туреччина припинила експорт приблизно 450 тис. барелів на добу нафти з іракського автономного регіону Курдистан 25 березня після арбітражного рішення Міжнародної торгової палати, яке зобов’язало Туреччину виплатити Багдаду збитки в розмірі $1,5 млрд за несанкціонований експорт у період з 2014 по 2018 рік.

Багдад і Ербіль, столиця іракського Курдистану, 4 квітня підписали тимчасову угоду про відновлення експорту нафти, але продовжили переговори з технічних питань перед тим, як вступити в співпрацю з Туреччиною, повідомили два джерела. До цих питань належать, зокрема, маркетинг та ціноутворення. Згідно з запланованою угодою, іракська держкомпанія SOMO підписуватиме контракти з трейдерами за довіреністю, а курдську нафту не можна буде постачати до Азії, повідомили джерела.

Міжнародні нафтові компанії були запрошені до Ербіля на зустріч з прем'єр-міністром Курдистану Масруром Барзані у вівторок вранці, повідомили Reuters два різних джерела.

Обговорення будуть зосереджені на підготовці до відновлення експорту. Зокрема, обговорюватимуть ціноутворення при продажах сирої нафти через SOMO, повідомило одне джерело.

Однак терміни відновлення експорту нафти з півночі Іраку залишаються неясними. М'яч все ще залишається на полі Туреччини, повідомило одне з джерел.

Раніше джерела Reuters повідомляли, що Туреччина хоче прямих переговорів з Багдадом щодо $1,5 млрд, які суд наказав їй виплатити Іраку як відшкодування збитків у арбітражній справі. Туреччина також хоче вирішити другу арбітражну справу щодо несанкціонованих поставок нафти з 2018 року, перш ніж відновити їх, повідомили джерела.