18 серпня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в четвер після падіння протягом трьох сесій поспіль, оскільки американський долар ослаб, а центральний банк Китаю запровадив заходи на  підтримку ринку нерухомості та економіки в цілому, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,8%, до $84,12 за барель, тоді як на американську West Texas Intermediate (WTI) – на 1,3%, до $80,93 за барель.

Ціни впали більш ніж на 1,5% на попередній сесії через занепокоєння щодо слабкого зростання економіки Китаю та потенційного подальшого підвищення процентних ставок у США.

Центральний банк Китаю заявив, що підтримуватиме достатню ліквідність і проводитиме «точну та рішучу» політику для підтримки відновлення економіки всупереч зустрічним вітрам.

«Нафтотрейдерам подобається той факт, що Китай не терпітиме слабкість економічної активності», – сказав Наїм Аслам із Zaye Capital Markets.

Позитивним сигналом також було зниження запасів нафти у Китаї. У липні вони впали вперше за 33 місяці.

Тим часом індекс долара США знизився на наступний день після того, як Федеральна резервна система на засіданні залишила двері відкритими для нового підвищення облікової ставки. Вищі ставки збільшують вартість позик, що може уповільнити економічне зростання та зменшити попит на нафту.