22 листопада, 2022, 09:15

Ціни на нафту в понеділок встановилися на рівні нижче $87/бар. після дуже волатильної сесії, під час якої вони стрімко впали після повідомлення ЗМІ про можливе збільшення видобутку ОПЕК+, але потім швидко відновилися, коли Саудівська Аравія заперечила можливість такого кроку.

Станом на 17:54 за Лондоном січневі ф'ючерси на нафту Brent встановилися на рівні $86,85/бар., а грудневі ф’ючерси на американську West Texas Intermediate (WTI) - на рівні $79,5/бар., повідомляє Reuters. 

Раніше в понеділок котирування обох еталонних сортів впали більш ніж на $5/бар. після того, як Wall Street Journal повідомила, що на зустрічі ОПЕК+ 4 грудня буде розглянуто питання про збільшення квот на 500 тис. барелів на добу.

Однак ціни різко пішли вгору, коли міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман спростував це, заявивши, що королівство не обговорює потенційного збільшення видобутку нафти з іншими країнами ОПЕК, повідомило саудівське інформаційне агентство SPA. «Це перевернуло всю ситуацію за лічені хвилини», - каже партнер нью-йоркської компанії Again Capital LLC Джон Кілдафф. 

Збільшення видобутку країнами ОПЕК+ на тлі слабкого попиту на пальне в Китаї призвело б до накопичення запасів нафти і штовхнуло б ціни ще нижче, зазначає Боб Яугер, що працює в нью-йоркському офісі японської фінансової групи Mizuho.