3 жовтня, 2022, 11:30

Страйк нафтопереробних заводах TotalEnergies у Франції триває шостий день, заявив речник профспілки CGT у неділю. Чотири із шести НПЗ Франції, які належать TotalEnergies та ExxonMobil, охоплено страйками, і поки не видно жодних ознак прогресу в переговорах щодо оплати праці між працівниками та керівництвом компаній, повідомляє Argus.

Профспілка CGT зустрілася з керівниками ExxonMobil 29 вересня, після чого провела збори з працівниками двох НПЗ. Як повідомляв раніше НР, працівники НПЗ в Фос-сюр-Мер на півдні Франції потужністю 133 тис. барелів та заводу ExxonMobil потужністю 236 тис. барелів на добу в Порт-Жеромі в Нормандії оголосили про зупинку підприємств. В профспілці зустріч з керівниками ExxonMobil назвали марною, додавши, що керівництво не мало «ані засобів, ані бажання запропонувати щось нове». Страйк працівників ExxonMobil триває вже 10-й день

Забастовки також тривають на деяких НПЗ TotalEnergies у Франції. НПЗ Gonfreville потужністю 247 тис. барелів на добу та НПЗ Feyzin біля Ліона потужністю 109,3 тис. барелів на добу закрито через протести працівників. НПЗ Feyzin спочатку зупинився через пожежу, а потім приєднався до страйку. Робітники третього французького нафтопереробного заводу TotalEnergies потужністю 219 тис. барелів на добу в Донге поки не приєдналися до забастовки, але страйкують працівники заводу з виробництва біопального La Mede потужністю 500 тис. т/рік та нафтохімічного підприємства Carling.

Спочатку очікувалося, що протести на підприємствах TotalEnergies триватимуть лише три дні - з 27 по 29 вересня, - але в п’ятницю CGT заявила, що не знає, як довго вони триватимуть. TotalEnergies повідомила Argus, що вона продовжує забезпечувати своїх клієнтів пальним завдяки наявним запасам.

Суперечка через підвищення зарплат призвела до зупинки чотирьох із шести нафтопереробних заводів Франції. З ладу виведено сумарно 740 тис. барелів на добу потужностей, або понад 60% загальної потужності НПЗ країни. Exxon Mobil, яка керує двома закритими заводами, повідомляла, що тимчасово запровадила обмеження на поставки пального для клієнтів.