14 вересня, 2023, 16:50

Оманська державна компанія OQ експортує перші партії дизельного палива з наднизьким вмістом сірки (ULSD) зі свого нового нафтопереробного заводу в Дукмі, повідомляє Argus.

Новий НПЗ потужністю 230 тис. барелів на добу є спільним підприємством з кувейтською державною компанією KPI. Оману та Кувейту належить по 50% підприємства. НПЗ поки працює в тестовому режимі, поступово збільшуючи обсяги виробництва нафтопродуктів. Він має вийти на повну потужність до кінця цього року.

Дані відстеження суден показують, що два танкери – Hellas Margarita і Oinoussian Star – перевезуть по 35 тис. т ДП кожен до країн Африки. Згідно з даними Vortexa, перший танкер вийшов з Оману 12 вересня, а другий має відплисти сьогодні, 14 вересня.

Цього місяця НПЗ в Дукмі також експортував 59 тис. т нафти (продукт переробки), а в серпні і вересні – відвантажив 82 тис. т високосірчистого мазуту і 93 тис. т мазуту з низьким вмістом сірки.

Станом на липень будівництво НПЗ Duqm було завершено на 99%, заявив на цьому тижні генеральний директор KPI Шафі Аль-Аджмі. Після виходу на повну потужність завод буде переробляти кувейтську та оманську сиру нафту. Як очікується, Кувейт постачатиме 65% сировини, а Оман – 35%. Після завершення будівництва НПЗ Оман збільшить свої потужності виробництва дизельного пального на 130 тис. бар./добу, авіаційного керосину – на 22 тис. бар./добу, LPG – на 15 тис. бар./добу.