Працівники нафтопереробного заводу в Фос-сюр-Мер на півдні Франції потужністю 133 тис. барелів на добу виконують зупинку установок підприємства, повідомляє Argus з посиланням на заяву профспілки CGT. 

Процес закриття іншого французького нафтопереробного заводу ExxonMobil потужністю 236 тис. барелів на добу в Порт-Жеромі в Нормандії також триває, а сусідній нафтохімічний комплекс вже припинив роботу. Працівники підприємств почали зупиняти установки заводів протягом останніх двох діб, йдеться в повідомленні CGT.

Місцева префектура наказала залишити на нафтохімічному заводі в Нормандії невелику кількість персоналу, який забезпечуватиме безпеку на підприємстві. В профспілці сказали, що керівництво заводу змусило їх працювати, звернувшись до місцевої влади.

CGT і профспілка Force Ouvriere закликали до протестів увечері 20 вересня після провалу переговорів щодо збільшення заробітної плати. «Вимоги страйкуючих робітників полягають у поновленні переговорів щодо заробітної плати з пропозиціями керівництва, які відповідають високим прибуткам, отриманим компанією в першій половині року», - заявили в CGT.

CGT очікує, що страйк охопить нафтобазу ExxonMobil у Тулузі. Працівники там, ймовірно, оголосять страйк в п'ятницю, повідомили в CGT.

ExxonMobil заявила, що ситуація «може вплинути» на її клієнтів, підрядників і постачальників. Здається, на даний момент страйк не впливає на постачання сирої нафти танкерами, що розвантажуються в Гаврі та Фос-Лавері.