2 червня, 2023, 16:25

Генеральний секретар ОПЕК Хайтам Аль Гайс наголосив на важливості збільшення нафтопереробних потужностей у всьому світі для задоволення зростаючого попиту на нафтопродукти. Про це йдеться в пресрелізі ОПЕК, опублікованому на сайті організації.

Генеральний секретар зробив цю заяву на 13-й технічній зустрічі представників групи ОПЕК+. Аль-Гайс похвалив країни-члени ОПЕК за їхні виняткові зусилля щодо розширення своїх нафтопереробних потужностей шляхом будівництва нафтопереробних заводів, зокрема НПЗ Аль-Зур у Кувейті; НПЗ Dangote в Нігерії та НПЗ Джазан у Саудівській Аравії.

Генеральний секретар також підкреслив важливість технічних дискусій між країнами-членами ОПЕК і країнами, що не входять до картелі.

«Як зазвичай, ця зустріч була організована для технічних експертів ОПЕК і країн-виробників, що не входять до ОПЕК, і зосереджена на наданні можливості обмінятися думками щодо ключових факторів, що впливають на розвиток ринку нафти», – заявив Аль Гайс, якого цитує пресслужба ОПЕК.

Технічна нарада скликається двічі на рік для обміну знаннями та думками щодо умов ринку нафти, а також інших ключових тем, пов’язаних з енергетикою, тим самим зміцнюючи зв’язки між країнами, зазначається в повідомленні.