Адміністрація президента Джо Байдена тисне на нафтопереробні компанії США, щоб ті скоротили експорт та поповнили запаси пального в країні, оскільки наближається сезон ураганів в Атлантиці, який може призвести до зупинки НПЗ на узбережжі Мексиканської затоки.

Як повідомляє Argus, Міністерка енергетики США Дженніфер Гранхольм у листі, надісланому нафтопереробникам 18 серпня, написала, що історично низькі запаси бензину та дизеля створюють ризики стабільному постачанню пального на тлі наближення сезону ураганів. За словами Гранхольм, США вже приготували на випадок надзвичайних ситуацій 2 млн бар. нафтопродуктів зі стратегічного резерву, але ефективніше було б, якби нафтопереробники самостаійно збільшили запаси пального, особливо на східному узбережжі США, де вони низькі. Якщо компанії не будуть активно вирішувати проблему дефіциту, «...адміністрація повинна буде розглянути додаткові федеральні вимоги та інші надзвичайні заходи», - написала вона.

Експорт бензину, дизельного палива та інших нафтопродуктів із США досяг майже 6,4 млн барелів на добу за тиждень, що закінчився 19 серпня. Це на 1 млн барелів на добу більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Основним напрямком експорту продукції зі США була Латинська Америка.

Того ж тижня запаси бензину в США впали до 215,6 млн барелів, що є найнижчим показником з 2015 року. А запаси ДП майже на 25% менші, ніж середній показник за останні п’ять років. Зокрема, в Нью-Йорку вони становлять 11,5 млн барелів, що майже на 60% нижче середнього показника за п'ять років, згідно з даними EIA.

За словами високопоставленого чиновника Міністерства енергетики США, адміністрація Байдена може зобов’язати НПЗ тримати на складах певні запаси бензину та дизельного палива. Наразі невідомо, про який об’єм йдеться.