Спілка українських підприємців (СУП) закликала уряд відкласти підвищення ПДВ та акцизів на пальне з 1 липня. Відповідну заяву СУП опублікувала на своєму сайті.  

Спілка вважає, що рішення збільшити податкове навантаження на пальне є несвоєчасним, не матиме економічно виправданого ефекту, збільшить собівартість продукції українських виробників та витрати пересічних громадянин України.

В СУП кажуть, що орієнтовна вартість бензину А95 зросте на 12 грн за літр, дизеля – на 8 грн за літр, газу – на 3 грн за літр. “Це навантаження відчують всі виробники та мікро-бізнес, орієнтований на експорт, адже логістичні компанії вимушені будуть підняти ціни на доставку, яка в умовах закритого неба відбувається тільки  автотранспортом”, – йдеться в повідомленні.

Збільшення ПДВ з 7% до 20% та акцизу призведе до додаткових надходжень до бюджету на 8 млрд грн на місяць, а прямі та непрямі втрати платників податків та споживачів товарів та послуг становитимуть понад 10 млрд грн на місяць, стверджують в СУП.

Крім того, в спілці зазначили, що підвищення цін на паливо призведе до збільшення вартості продуктів харчування щонайменше на 15-20%.

В СУП вважають, що підвищення ПДВ та акцизів може призвести до збільшення частки нелегального тіньового ринку нафтопродуктів, і бажане наповнення бюджету за рахунок підвищення податків на паливо буде відбуватись лише в короткій та середньостроковій перспективі. “Адже збільшення вартості пального призведе до зменшення об’ємів його реалізації, збільшення кількості дешевшого фальсифікату, продажу пального через готівку чи поза касою, зрештою – до загального падіння економіки і як наслідок – падіння доходів держбюджету в перспективі, що не допустимо з огляду на сьогоднішній стан економіки в Україні”, – йдеться в заяві СУП.

За даними Ukraine Economic Outlook при збереженні 7% ставки ПДВ та вирівнюванні акцизних ставок на бензин, ДП та LPG до €180/тис. л. сума нарахованих податків на ринку пального становитиме близько 86 млрд грн – стільки ж, скільки і при довоєнних акцизах та ПДВ на рівні 20%, йдеться в повідомленні спілки. 

Проте рівень ефективних надходжень при збереженні ПДВ на рівні 7% становитиме 66 млрд грн, що на 40% більше, ніж при підвищенні ПДВ до 20%. Розмір тіньового ринку в такому разі становитиме приблизно 4,6 млрд грн з перспективою повного зникнення сегменту «ПДВ-скруток» проти приблизно 7,5 млрд грн з перспективою подальшого зростання, додають в СУП. 

Аргументи на користь відтермінування підвищення з 1 липня поточного року ставок ПДВ та акцизів на пальне Спілка виклала у листі, направленому голові комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву та міністру фінансів Сергію Марченку.