Мінфін США розіслав листи близько 30 фірмам, які контролюють до сотні нафтових танкерів, у яких міститься попередження про загрозу тюремного ув'язнення в разі порушення цінового обмеження на російську нафту. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на копії листів, які має видання, а також на інформацію від менеджерів двох страхових компаній.

Згідно з копією одного з листів, Мінфін США просив надати велику інформацію і документацію про постачання і причетні до них організації. Мінфін погрожував тюремним ув'язненням, якщо одержувачі не виконають вимоги в повному обсязі, пише Bloomberg.

Тим часом джерела в двох страхових компаніях заявили, що тон розмов з американською владою змінився в останні тижні і став більш жорстким. 

Грецькі судноплавні компанії Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers в листопаді припинили транспортування російської нафти, повідомило на цьому тижні Reuters. Три грецькі компанії керують більш ніж 100 танкерами і були активними перевізниками нафти і палива з Росії до вересня-жовтня. Після цього вони почали скорочувати обсяги транспортування російських продуктів. 

16 листопада США ввели санкції проти трьох операторів танкерів з ОАЕ, які перевозили російську нафту за ціною вище $60/бар. Зокрема, йдеться про компанію Kazan Shipping Incorporated та її судно Kazan, компанію Progress Shipping Company Ltd та її судно Ligovsky Prospect та компанію Gallion Navigation Incorporated та її судно NS Century.

Схожі новини