Грецькі судноплавні компанії Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers в листопаді припинили транспортування російської нафти, повідомляє Reuters із посиланням на свої джерела в галузі та дані відстеження  танкерів. 

Три грецькі компанії керують більш ніж 100 танкерами, здатними транспортувати майже весь обсяг нафти, що експортується з російських портів Приморськ, Усть-Луга і Новоросійськ, що становить близько 10 млн тонн на місяць, або 2,4 млн барелів на день, зазначає агентство.

Ці три компанії були активними перевізниками нафти і палива з Росії до вересня-жовтня. Після цього вони почали скорочувати обсяги транспортування російських продуктів. На запит агентства в Thenamaris заявили, що не коментують комерційні питання. Minerva Marine і TMS Tankers не відповіли на прохання про коментар.

Загалом Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers займалися транспортуванням російської нафти та нафтопродуктів протягом десятиліть. Перевозити нафту з Росії вони продовжували навіть після відмови більшості інших західних компаній через зростаючі санкційні ризики, зазначає Reuters.

Відмова грецьких вантажовідправників від російських продуктів послідувала за посиленням санкцій США щодо перевезень нафти з РФ.

16 листопада США ввели санкції проти трьох операторів танкерів з ОАЕ, які перевозили російську нафту за ціною вище $60/бар. Зокрема, йдеться про компанію Kazan Shipping Incorporated та її судно Kazan, компанію Progress Shipping Company Ltd та її судно Ligovsky Prospect та компанію Gallion Navigation Incorporated та її судно NS Century.