Польща готується отримати першу партію дизельного пального з Кувейту, замінюючи поставками з Близького Сходу імпорт російських нафтопродуктів, повідомляє Argus.

Танкер Bahri Jasmine має вивантажити приблизно 17,7 тис. т кувейтського дизпального в порту Гдині 10 березня, після того як судно відвантажило 28,4 тис. т у Роттердамі на шляху до Польщі, показують дані Vortexa. За інформацією компанії, це перша поставка кувейтського дизеля до Польщі з 2016 року.

Поставка дизеля до Гдині призначена для компанії ВР, повідомили учасники ринку. Вантаж отримано з кувейтського нафтопереробного заводу Міна-ель-Ахмаді потужністю 346 тис. бар./добу.

Польща збільшує імпорт дизеля з Близького Сходу після того, як 5 лютого набуло чинності ембарго ЄС на російські нафтопродукти. 5 березня танкер Alkea доставив в польський порт Свіноуйсьце 33,5 тис. т дизельного палива з Саудівської Аравії.

Водночас загалом морські поставки дизпального до Польщі скоротилися після ембарго ЄС, впавши з 14,46 тис. т/добу у січні до 11,1 тис. т/добу в лютому.