30 січня, 2023, 09:20

Незалежний російський нафтопереробний концерн «ФортеИнвест» уклав угоду на поставки бензину до Пакистану наземним транспортом, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела в галузі.

За інформацією видання,«ФортеИнвест» продала пакистанському трейдеру першу партію бензину обсягом 1 тис. т виробництва НПЗ в Орську. Однак Пакистан хотів би отримати з Росії більше пального - бензину, дизеля та скрапленого газу, розповіли джерела.

Нафтопродукти будуть доставлені залізницею з Орського НПЗ в Оренбурзькій області Росії поблизу кордону з Казахстаном до Афганістану та перевантажені у цистерни для доставки до Пакистану, оскільки Росія та Пакистан не мають прямого залізничного сполучення, зазначили джерела.

Цей крок зроблено за кілька днів до набуття чинності нового пакету санкцій ЄС та G7, який включає заборону на імпорт російських нафтопродуктів до Європи, а також обмеження цін на пальне з РФ. Пакет набуде чинності 5 лютого. 

Цілком логічно, що російські нафтопереробні компанії шукають альтернативні ринки збуту своєї продукції.

Росія та Пакистан вже давно ведуть переговори про постачання нафти на палива. Міністр енергетики Росії 20 січня заявив, що країна може розпочати експорт нафти до Пакистану березня, якщо будуть узгоджені умови угоди. Міністр нафти Пакистану в грудні заявив, що Росія продаватиме Пакистану нафту, бензин і дизельне паливо за зниженими цінами. Пакистан зараз залежить від поставок нафти з країн Перської затоки, які знаходяться географічно близько.

Зазначимо, що у 2022 році Росія почала продажі нафтопродуктів в Афганістан. За даними Reuters, туди РФ відправила залізницею близько 120 тис. т бензину виробництва своїх НПЗ, а також близько 41 тис. тонн білоруського дизельного палива з російських нафтобаз. Росія також експортувала в країну близько 104 тис. тонн LPG.