Пакистан в лютому може зіткнутися з нестачею поставок нафтопродуктів, оскільки банки припинили фінансування імпорту на тлі сильного скорочення валютних резервів країни, повідомляє Reuters з посиланням на дані трейдерів та джерела в галузі.

«Найближчі два тижні не буде дефіциту. Але якщо ми не матимемо відкритих акредитивів прямо зараз, ми можемо побачити дефіцит протягом наступних двох тижнів», - сказав Reuters високопоставлений чиновник однієї з нафтових компаній. Акредитив, виданий банком імпортеру, є стандартною формою гарантії платежу за поставку пального.

У листі до Міністерства фінансів від 13 січня Консультативна рада нафтових компаній Пакистану (OCAC) повідомила, що для задоволення попиту країні необхідно імпортувати близько 430 тис. тонн бензину, 200 тис. тонн дизельного палива та 650 тис. тонн сирої нафти щомісяця, на що потрібно $1,3 млрд.

За даними Kpler, Пакистан купив в грудні 2022 року лише 223 тис. тонн бензину проти 608 тис. тонн за той самий період 2021 року. У січні цього року країна імпортувала 270 тис. тонн палива, тоді як в тому ж місяці 2022 року -  393 тис. тонн.

Якщо екредитиви не будуть своєчасно видані, це це може призвести до дефіциту пального в країні, заявили в OCAC.

Як повідомлялося, Росія вперше поставлятиме Пакистану бензин залізницею.