Німецький нафтопереробний завод PCK Schwedt звернувся до міністерства економіки країни з проханням надати €400 млн державної допомоги для модернізації трубопроводу Росток-Шведт. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву місцевої влада Бранденбургу після зустрічі на НПЗ.

Керівник НПЗ Ральф Шайрер поінформував чиновників про запит на допомогу на засіданні робочої групи, створеної для забезпечення роботи нафтопереробного заводу після вторгнення Росії в Україну.

Як відомо, 11-й пакет санкцій ЄС щодо Росії включає заборону на постачання сирої нафти північною гілкою нафтопроводу “Дружба”.

Росток – один з найбільших німецьких портів на Балтійському морі. В порту є нафтовий термінал, який з'єднується з трубопровідною системою країни. 

Російська енергетична група "Роснефть" володіє мажоритарним пакетом акцій PCK Schwedt, який традиційно постачає 90% палива для Берліну та околиць. У квітні Німеччина схвалила закон, який дає можливість швидко продати частку "Роснефті" в нафтопереробному заводі, але досі незрозуміло, коли це може статися.

У жовтні 2022 року "Роснефть" подала до суду на Берлін за те, що той взяв під контроль її німецький підрозділ, а в квітні її юридична фірма заявила, що дії німецького уряду прирівнюються до "експропріації". Іншими акціонерами Schwedt є нафтові компанії Shell та Eni.

Угода з Казахстаном про постачання нафти до Німеччини дасть можливість збільшити завантаження НПЗ приблизно на 10 відсоткових пунктів, йдеться в заяві прем'єр-міністра Бранденбурга Дітмара Войдке. 

Нагадаємо, у червні "КазМунайГаз" і Rosneft Deutschland підписали договір про постачання нафти на НПЗ в Шведті. Обсяг поставок становитиме 100 тис. тонн на місяць до кінця 2023 року. Сировина постачатиметься з ресурсів родовища Карачаганак, кажуть в "КазМунайГазі", очікуючи, що цього року компанія відправить до Німеччини не менше 890 тис. тонн нафти. При цьому зазначалося, що німецька сторона зацікавлена в збільшенні обсягів поставок казахстанської нафти.

Тим часом Польща закликала Німеччину швидше продати частку “Роснефті” в НПЗ у Шведті, щоб забезпечити поставки на підприємство нафти через польські морські термінали.