"КазМунайГаз" і Rosneft Deutschland підписали договір про постачання сирої нафти на нафтопереробний завод PCK Raffinerie в місті Шведт у Німеччині. Про це повідомляється на сайті "КазМунайГазу". 

Продавцем нафти виступає дочірня організації АТ НК "КазМунайГаз" – KazMunayGas Trading AG. Покупцем нафти – Rosneft Deutschland GmbH, що є одним з акціонерів нафтопереробного заводу PCK Raffinerie.

"Сьогодні ми уклали контракт на постачання нафти обсягом 100 тис. тонн на місяць до кінця поточного року. Від імені "КазМунайГазу" хочу висловити зацікавленість казахстанської сторони в продовженні та нарощуванні поставок нафти до Німеччини і подякувати нашим партнерам за плідну співпрацю з цього питання", – зазначив голова правління "КазМунайГазу" Магзум Мірзагалієв під час підписання документа.

Обсяг поставок становитиме 100 тис. тонн на місяць до кінця 2023 року. Сировина постачатиметься з ресурсів родовища Карачаганак, кажуть в "КазМунайГазі", очікуючи, що цього року компанія відправить до Німеччини не менше 890 тис. тонн нафти. При цьому зазначається, що німецька сторона зацікавлена в збільшенні обсягів поставок казахстанської нафти.

У 2022 році уряд Німеччини звернувся до Казахстану з проханням про постачання нафти нафтопроводом “Дружба” на НПЗ PCK Raffinerie (м. Шведт). За лютий-травень поточного року в Німеччину по "Дружбі" було відправлено 190 тис. тонн нафти, план на червень – 100 тис. тонн.

Раніше з Росією було узгоджено транзит казахстанської нафти до Німеччини нафтопроводом “Дружба” обсягом 1,2 млн тонн в 2023 році.