Рада Євросоюзу оприлюднила 11-й пакет санкцій ЄС щодо Росії, який включає заборону на постачання сирої нафти північною гілкою нафтопроводу “Дружба”, а також посилення контролю за морськими перевезеннями російського пального.  

“Тимчасовий виняток, наданий Німеччині та Польщі для постачання сирої нафти з Росії північною ділянкою нафтопроводу "Дружба", закінчується. Однак нафта, яка походить з Казахстану або іншої третьої країни, зможе продовжувати (проходити – НР) транзитом через Росію та імпортуватися до ЄС нафтопроводом "Дружба"”, – йдеться в рішенні Ради ЄС.

Окрім того, з огляду на різке збільшення випадків обману з боку суден, що перевозять нафту і нафтопродукти, Рада вирішила заборонити доступ до портів ЄС будь-яким суднам, які здійснюють перевантаження паливо з судна на судно, якщо є обґрунтовані підозри, що судно порушує запроваджені раніше санкції. Як відомо, ЄС заборонив імпорт морським шляхом російської нафти і нафтопродуктів, а також перевезення палива з ЄС, якщо воно придбано за ціною, вищою за встановлені обмеження. 

Така ж заборона застосовуватиметься до суден, які незаконно вимикають або іншим чином виводять з ладу свою навігаційну систему під час транспортування російської нафти та нафтопродуктів всупереч міжнародним угодам, правилам та стандартам, зазначається в рішенні Ради ЄС.