13 січня, 2023, 11:35

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) у другому кварталі цього року збільшить обсяги виробництва на своєму новому нафтопереробному заводі Al-Zour потужністю 615 тис. барелів на добу, запустивши другу установку дистиляції сирої нафти, повідомляє Argus з посиланням на свої джерела.

Державна кувейтська компанія розпочала комерційну діяльність на НПЗ Al-Zour наприкінці 2022 року. В листопаді компанія продала перші партії нафтопродуктів. З тих пір Al-Zour реалізує дизельне пальне з низьким вмістом сірки, мазут з низьким вмістом сірки (LSFO) і авіабензини, а нещодавно продав три партії LSFO по 100 тис. т кожна з відвантаженням в січні-березні.

Учасники ринку очікують, що свою третю і останню установку дистиляції сирої нафти підприємство запустить в середині четвертого кварталу цього року. В підсумку нафтопереробні потужності Кувейту зростуть з приблизно 800 тис. барелів на добу до 1,415 млн барелів на добу.

Після вихожу на пону потужність завод в Аль-Зурі вироблятиме мазут з наднизьким вмістос сірки (VLSFO) на 10-12 млн т/рік, з яких близько половини піде на покриття потреб Кувейту у виробництві електроенергії. Однак іншу частину продукції компанія експортуватиме, що значно посилить конкуренцію на цьому ринку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні вже протягом цього року. 

Al-Zour також може стати ключовим постачальником низькосірчистого мазуту для порту Фуджейра в ОАЕ, третього за величиною бункерного хабу в світі.