17 серпня, 2023, 16:55

ПП «Укрпалетсистем», що входить до групи UPG, оператора мережі АЗК, в липні-серпні імпортувала партію близько 30 тис. т дизпального з нового напрямку - Кувейту. Виробник ресурсу НПЗ Mina Abdullah (MAB), який було побудовано у 1958 р американською незалежною нафтовою компанією – AMINOIL (потужністю 30 тис. бар./доба), а після його придбала держава Кувейт у 1977 році. Поточна потужність заводу - 270 тис. бар./доба, MAB – є одним із сучасних заводів Кувейту, який завдяки сировині та технологіям виробляє світлі нафтопродукти з низьким вмістом сірки.

Пальне було доставлено танкерами з Персидської затоки до польського Щецин, а звідти бензовозами – до України. За даними лабораторних досліджень вміст сірки становить 2-3 мг/кг (стандарт Євро -5: не більше 10 мг/кг), температура спалаху в закритому тиглі становить 80оС (норма – не нижче 55оС), масова частка поліциклічних ароматичних вуглеводнів – 1,1% (норма – не більше 8%).

«Якісний показник гарантує стабільне горіння пального, його повне згорання, яке не залишає жодних часток і домішок та забезпечує економний розхід пального», - розповіли в UPG, проаналізував результати лабораторних досліджень. – «В дизпальному  мінімум інших компонентів, що впливає на якість роботи двигуна. Зокрема, не закоксовуються циліндро-поршневі групи двигуна внутрішнього згорання та залишаються чистими фільтри».

Станом на середину серпня, нове дизпальне продається на всіх 84 АЗК мережі UPG. Вартість ДП станом на 17 серпня становить 51,4 грн/л. Компанія має намір продовжити постачання дизпального з Кувейту.

Нагадаємо, група UPG оптимізувала логістику пального за рахунок інфраструктурних проєктів в Польщі та Україні: термінали в Шецині та у Свіноуйсьце та інвестиції в розширення парку бензовозів та залізничних цистерн у 2022-2023 рр.

Довідка НафтоРинку:

Mina Abdullah Refinary належить Kuwait National Petroleum Company (до 1960 р. Kuwait Wafra Oil Company). НПЗ MAB виробляє всі види нафтопродуктів: авіапальне, газойль з низьким вмістом сірки, кокс, мазут і сірку. Компанія використовує морський острів, що розташований за 5 км від берега в Персидській затоці, як експортну базу. У 2021 р. інжинірінгова компанія Petrofac повідомила, що реалізує проект чистого палива в Кувейті в рамках спільного підприємства з південнокорейськими Samsung Engineering Co Ltd і CB&I Nederland BV (тепер McDermott International). Проєкт зокрема дасть можливість збільшити потужність переробки до 800 тис. бар./доба. Як повідомляв НафтоРинок, новий кувейтський НПЗ Al-Zour збільшує поставки нафтопродуктів до Європи.