11 жовтня, 2023, 17:05

Поставки дизельного палива з наднизьким вмістом сірки (ULSD) з російського порту Приморськ на Балтійському морі збільшаться в жовтні до 0,7 млн тонн, повідомили Reuters два трейдери.

Згідно з попереднім планом, у жовтні з Приморська мали відвантажити на експорт 210 тис. тонн дизпального. Однак план був переглянутий після часткового зняття заборони на експорт російських нафтопродуктів. Обсяги поставок можуть бути збільшені в міру стабілізації ситуації на внутрішньому ринку, кажуть джерела. 

Нагадаємо, 21 вересня Росія тимчасово заборонила експорт бензину і дизельного палива, щоб впоратися з дефіцитом нафтопродуктів на внутрішньому ринку. Російський трубопровідний оператор «Транснефть» зупинив експортні поставки дизельного пального з Приморська з 22 вересня.

6 жовтня уряд росії зняв обмеження на експорт дизельного пального, що доставляється в морські порти трубопровідним транспортом, за умови, що виробник постачає на внутрішній ринок не менше 50% від виробленого ДП. 

Морський експорт дизпалива з Росії в період тимчасової заборони на поставки за кордон скоротився втричі – до 512 тис. т,  повідомили росЗМІ з посиланням на підрахунки Kpler.