11 жовтня, 2023, 10:13

Морський експорт дизпалива з Росії в період тимчасової заборони на поставки за кордон скоротився втричі, але повністю не зупинився. Про це повідомила російська газета «Ведомости» з посиланням на підрахунки Kpler.

У період з 21 вересня до 6 жовтня РФ експортувала 520 тис. т дизпального 5-го екологічного класу, показують дані Kpler. До введення урядом тимчасової заборони на експорт нафтопродуктів поставки дизеля морем за кордон були втричі більшими. Наприклад, за два тижні з 21 серпня по 6 вересня було вивезено 1,54 млн т ДП, а з 21 липня по 6 серпня – 1,52 млн т.

Тим часом експорт російського дизпального залізницею у вересні впав у шість разів порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомив виданню представник Інституту проблем природних монополій.

З цих даних випливає, що поставки дизпалива на внутрішній ринок могли збільшитися приблизно на 1 млн т за період обмеження експорту.

Нагадаємо, 6 жовтня уряд росії зняв обмеження на експорт дизельного пального, що доставляється в морські порти трубопровідним транспортом, за умови, що виробник постачає на внутрішній ринок не менше 50% від виробленого дизельного пального.