6 жовтня, 2023, 11:00

Уряд росії зняв обмеження на експорт дизельного пального, що доставляється в морські порти трубопровідним транспортом, за умови, що виробник постачає на внутрішній ринок не менше 50% від виробленого дизельного пального. Про це йдеться у повідомленні російського уряду, розміщеному в Telegram-каналі.

Для протидії сірому експорту росія вводить загороджувальне мито на нафтопродукти в розмірі 50 тис. рублів за тонну. Це має утримати від перепродажів за кордон пального тих трейдерів, які купують нафтопродукти на внутрішньому ринку. 

З 1 жовтня РФ також збільшує паливний демпфер – субсидію для НПЗ, які зобов’язані продавати пальне на внутрішньому ринку за цінами, які рекомендує уряд. Коефіцієнт виплат за демпфером збільшується вдвічі. 

Нагадаємо, що скорочення виплат за демпфером стало однією з основних причин кризи на ринку пального рф Оголошення урядом планів скоротити субсидії для НПЗ удвічі з вересня призвело до зростання цін на нафтопродукти на російській біржі. Нафтові компанії збільшили обсяги експорту пального, який приносить набагато більші прибутки. Згодом це призвело до дефіциту пального на внутрішньому ринку.