Партії неросійського дизельного палива в Європі останніми днями продаються з рекордними надбавками до бензину, повідомляє Argus. Це свідчить про те, що європейські нафтопереробні заводи потребують більше природного газу для виробництва ДП та постачають бензин на експорт.

Станом на 26 серпня неросійське ДП коштувало на $55,23/бар. вище, ніж бензинові баржі Eurobob oxy. На початку вересня премія на ДП знизилася приблизно до $49/бар., однак це все одно майже найвищий показник з моменту запровадження котирування Eurobob у 2009 році.

Подорожчання дизпального було підкріплено зростанням цін на природний газ. Нафтопереробні заводи використовують газу для виробництва водню, необхідного зокрема для гідрокрекінгу, під час якого важка сировина перетворюється переважно на дизельне пальне. Водночас аналогічний процес для підвищення виходу бензину водню не потребує. Приблизна вартість водню для НПЗ приблизно потроїлася з червня через стрімке зростання цін на природний газ. Торговці дизельним пальним кажуть, що дефіциту в Європі немає, а ціни зростають через вищі витрати на виробництво. 

Тим часом постійний надлишок бензину в Європі спричинив різке падіння цін на цей продукт. Щоб не створювати надлишкові запаси, Європа експортує бензин переважно в США та Західну Африку, але поставки до цих регіонів були обмежені в останні місяці. Згідно з даними Vortexa, експорт до США у червні-серпні становив 1,07 млн ​​т, тоді як за аналогічні три місяці 2021 року - 1,53 млн т. Поставки бензину до Західної Африки впали з 1,62 млн т у липні до 1,39 млн т у серпні, причому європейські експортери зіткнулися з жорсткою конкуренцією з боку постачальників з Близького Сходу.