13 грудня, 2023, 15:49

Детективи Бюро економічної безпеки України (БЕБ) повідомили про підозру керівнику підприємства, якій підробив митні документи та ухилився від сплати податків в особливо великих розмірах при імпорті авіапального. Про це БЕБ повідомило на своєму сайті. 

Згідно з даними слідства, директор підприємства підписав договори з фірмою нерезидентом про імпорт на митну територію України з Греції та Іспанії авіаційного палива для газотурбінних двигунів. 

«Директор знав, що під час ввезення палива для реактивних двигунів підприємствам літакобудівельної галузі оподаткування здійснюється зі сплатою акцизного податку за ставкою 21 євро за 1000 літрів, а не за підвищеним коефіцієнтом 10, тобто 210 євро за 1000 літрів. Для суб’єктів господарювання, які ввозять паливо для реактивних двигунів, цей коефіцієнт не застосовується, – кажуть в БЕБ. – Тому підозрюваний подав до фіскальних органів неправдиву інформацію про реалізацію цього пального саме підприємствам літакобудівельної промисловості, на які поширюються митні пільги. У договорах та накладних він використав їх офіційні реквізити».

Таким чином до держбюджету не надійшло майже 42 млн грн, додали в БЕБ.