12 квітня, 2024, 11:10

Президент компанії Orlen Trading Switzerland GmbH був затриманий Центральним бюро поліцейських розслідувань Польщі, коли прибув до країни для зустрічі з керівництвом компанії Orlen. Про це повідомляє radiozet.pl.

Як встановили журналісти-розслідувачі Радіо ZET Маріуш Гершевський і Радослав Груца, чоловік перебував у розшуку, а після арешту йому висунули низку звинувачень, пов'язаних з його участю у злочинному угрупованні, яке займалося махінаціями з ПДВ. Ім’я керівника швейцарської дочки Orlen не розкривається. Радіо повідомило лише його ініціали — С. А.

За інформацією Radio Zet, наприкінці лютого, відбулася операція спецслужб, в результаті якої було затримано тодішнього керівника швейцарської дочірньої компанії Orlen, який приїхав до Польщі на запрошення головного офісу. 

Як повідомляє Radio Zet, колишньому керівнику Orlen Trading Switzerland було пред'явлено звинувачення в участі у злочинному угрупованні, ухилянні від сплати ПДВ, підробці документів та відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом. Загалом у цій справі звинувачення висунуто дев'ятьом особам. Проте обвинувачення ніби не стосуються діяльності самої Orlen.

Колишній голова швейцарської дочки Orlen був звільнений з-під варти під майнову заставу в розмірі 250 тис. злотих, з'ясували журналісти-розслідувачі Radio ZET і radiozet.pl. Прес-служба Orlen повідомила, що він більше не є співробітником Orlen Group.

У середу компанія Orlen повідомила в біржовому релізі про списання приблизно 1,6 млрд злотих збитку. Швейцарська дочірня компанія Orlen Trading Switzerland GmbH заявила, що ці витрати є наслідком передоплат за нафту, які не підлягають поверненню. «Коригування в основному пов'язане з аналізом здатності дочірньої компанії повернути грошові кошти, сплачені в якості передоплати за закупівлю нафти і нафтопродуктів. У зв'язку з недопоставкою сирої нафти та нафтопродуктів у строки, передбачені відповідними контрактами, дочірня компанія висунула вимоги про повернення передоплати», — йдеться у повідомленні Orlen.

Згідно з інформацією, що просочилася в ЗМІ, Orlen Trading Switzerland заплатила за нафту, яку так і не отримала. Як з'ясували журналісти-розслідувачі Radio ZET, справа може мати набагато ширший міжнародний контекст: польські спецслужби розслідують можливе обходження компанією Orlen Trading Switzerland міжнародного ембарго на імпорт нафти з Ірану або Росії. Підтвердження цієї інформації було отримано від високопоставленого урядовця.