4 липня, 2023, 15:15

Польська група ORLEN стане власником 266 автозаправних станцій у Австрії завдяки придбанню 100% компанії Doppler Energie. Про це ORLEN повідомила на своєму сайті.

Наразі АЗС, які готується отримати в управління ORLEN, працюють під брендом Turmöl. Майже половина заправок – “холодні”, тобто є станціями самообслуговування. Водночас понад 130 станцій мають мінімаркети, де можна купити супутні товари, а близько 80 АЗС – продають фастфуд. Окрім того, 25 станцій обладнані фотоелектричними панелями, зазначається у повідомленні ORLEN.

Після закриття угоди ORLEN увійде до трійки найбільших паливних мереж в Австрії з часткою роздрібного ринку 10%. “Завдяки такому динамічному розширенню клієнти ORLEN отримають доступ до надійної та сучасної мережі з понад 3 400 АЗС у семи країнах Центральної Європи”, кажуть в компанії, додаючи, що посилення присутності ORLEN у регіоні стало можливим після поглинання Grupa LOTOS та PGNiG. 

Doppler Energie також управляє мережею зарядних станцій для електромобілів під брендом Turmstrom, що налічує 35 зарядних пунктів у 29 різних місцях. Транзакція включатиме придбання компанії Austrocard, постачальника паливних карток для приватних та бізнес-клієнтів, які наразі приймаються у понад 500 точках по всій Австрії, зазначається у повідомленні ORLEN.

Придбання австрійської компанії та її мережі АЗС буде профінансовано за рахунок власних коштів ORLEN Group. Угода буде укладена після отримання дозволу антимонопольних органів, а її закриття очікується наприкінці 2023 або на початку 2024 року.

Наразі польська ORLEN має 3 156 АЗС, 39% з яких розташовані за кордоном. Після придбання мережі Turmöl ця кількість зросте до 3 422 станцій, що збільшить частку іноземних АЗС у роздрібній мережі ORLEN до 44%.