23 листопада, 2022, 13:45

BP підтвердила, що запланований запуск її великого нафтопереробного заводу в Роттердамі відкладено через страйк на підприємстві, повідомляє Reuters.

Напередодні лідер профспілки CNV Яап Босма заявив, що працівники допоможуть вирішити технічні проблеми, що виникли, але не будуть відновлювати операції з переробки нафти, якщо не буде виконано їхній ультиматум щодо підвищення зарплати.

«Ми шкодуємо, що профспілки вирішили продовжити (страйк - НР)", - йдеться в заяві ВР. - У результаті запланований запуск було призупинено, а нафтопереробний завод залишається закритим».

Яап Босма повідомив, що працівники все ще присутні на нафтопереробному заводі та виконують завдання, необхідні для збереження обладнання непошкодженим і в робочому стані. «Під час технічної дискусії ми запитали, як BP відреагує, якщо працівники не виконають певних завдань, але вони не змогли відповісти», - сказав Босма. «Ми припускаємо, що вони поки що продовжать виплачувати зарплату», - додав він.

Працівники нафтопереробного заводу почали акцію протесту опівдні 14 листопада після того, як не змогли домовитися з керівництвом ВР про умови нового контракту, переговори щодо якого тривали з квітня.

Працівники вимагають підвищити зарплату на 9,5%, посилаючись на високий рівень інфляції в Нідерландах, що перевищує 14%, тоді як керівництво запропонувало пакет, що включає підвищення на 5% і виплату одноразової премії в розмірі €4 тис.

"Ми продовжуємо діалог з профспілками, щоб досягти угоди та мінімізувати наслідки", - заявили в ВР.

Потужність Роттердамського нафтопереробного заводу ВР становить близько 400 тис. барелів нафти на добу.