Державна компанія Kuwait Integrated Petroleum Industries (Kipic) запустила першу чергу нафтопереробного заводу Al Zour, повідомляє агентство KUNA з посиланням на заву компанії в Twitter. 

Комерційні операції на заводу почалися минулого місяця, коли підприємство почало виробляти і продавати мазут, постачаючи його на місцеві електростанції, повідомила компанія Kipic.

За цим кроком послідують другий і третій етапи запуску роботи нафтопереробного заводу з поступовим виходом на максимальну потужність переробки, сказав виконавчий директор Kipic Валід Аль Бадер.

Завод призначений для переробки важкої нафти і матиме потужність 615 тис. барелів на добу, згідно інформації на веб-сайті. Al Zour стане найбільшим інтегрованим нафтопереробним і нафтохімічним заводом у Кувейті.

Загалом на Близькому Сході почали роботу або очікують на запуск чотири нові НПЗ загальною потужністю майже 1,4 млн барелів на добу. Серед них Джазан на південному заході Саудівської Аравії, який розпочав роботу минулого року, а зараз запускає виробництво дизельного палива. Кувейтський завод Al Zour запустив першу чергу, тоді як іракський Karbala, як очікується, запрацює восени, а оманський Duqm - на початку наступного року.