17 серпня, 2023, 14:20

Новий кувейтський НПЗ Al-Zour збільшує поставки нафтопродуктів до Європи, зокрема дизельного та авіаційного пального, повідомляє Platts.

Згідно з даними Kpler, в червні експорт палива до Європи зріс до історичного максимуму – 410 тис. барелів на добу, але в липні знизився до 302 тис. барелів на добу. Основні продукти, що постачаються з Кувейту до Європи – дизпальне з низьким вмістом сірки та авіаційний бензин. Наприклад, у липні Кувейтська національна нафтова компанія (Kuwait National Petroleum Company) надіслала до Європи танкер Pacific Sarah з 35 тис. тонн 95-го бензину.

Щонайменше дві третини вироблених Al-Zour нафтопродуктів буде перенаправлено на закордонні ринки, сказав менеджер Kuwait Petroleum Шейх Халед ас-Сабах журналістам на полях Близькосхідної нафтогазової конференції в Дубаї.

Нафтопереробний завод  Al-Zour почав експорт нафти, авіаційного палива та мазуту з низьким вмістом сірки в листопаді 2022 року.

Тим часом проект чистого палива модернізував і збільшив потужність нафтопереробних заводів Міна аль-Ахмаді та Міна Абдулла до єдиного комплексу потужністю 800 000 б/д. Він призначений для виробництва чистої продукції, що відповідає екологічним нормам Євро-4 і Євро-5.