Сенатори-демократи та республіканці у вівторок закликали адміністрацію президента США Джо Байдена запровадити додаткові санкції проти міжнародних банків, які обслуговуватимуть операції з російською нафтою, повідомляє Reuters.

Сенатор-демократ Кріс Ван Холлен і сенатор-республіканець Пет Тумі представили законопроєкт про введення додаткових санкцій щодо фінансових установ, які обслуговують операції з російською нафтою і нафтопродуктами, зокрема, видають кредити, страхують вантажі і т.п. Однак ці санкції застосовуватимуться лише в разі, якщо російська нафта продаватиметься за цінами, що перевищуватиме встановлений G7 ліміт.

Обидва сенатори є членами банківського комітету Сенату, який контролює політику санкцій. Вони вважають, що цей механізм суттєво звузить для Росії можливості вільної торгівлі своєю нафтою. Сенатори додабть, що загроза санкцій щодо банків, які візьмуться обслуговувати угоди з російською нафтою за ціною, вище граничної, змусить дотримуватися цінової стелі країнами, які формально не беруть участь у схемі G7.

«Я обіцяю працювати з сенатором Ван Холленом, щоб цей законопроєкт був ухвалений якнайшвидше, і щоб Росія більше не могла отримувати прибуток від продажу нафти, яка фінансує її війну в Україні», - сказав Пет Тумі.

Адміністрація Байдена не бажала вводити додаткові санкції через побоювання, що вони можуть ускладнити відносини з імпортерами російської нафти, такими як Китай та Індія. Міністерство фінансів США заявило, що будь-хто, хто фальсифікує документацію або іншим чином приховує справжнє походження або ціну російської нафти, понесе відповідальність. 

Елізабет Розенберг, помічник міністра фінансів з питань фінансування тероризму та фінансових злочинів, заявила на слуханнях, що обмеження цін є потужним інструментом для удару по Росії та стабілізації цін на енергоносії.

Сенатор-демократ Кірстен Сінема на слуханнях запитав Елізабет Розенберг, що Вашингтон може зробити, щоб вирішити проблему змішування російської нафти з сировиною з інших країн з метою уникнення санкцій. «Ми можемо запропонувати додаткові роз’яснення та вказівки щодо цього важливого моменту в інструкціях, які уряд США опублікує найближчими тижнями», - відповіла вона.