12 січня, 2023, 16:00

Польські постачальники LPG з 24 лютого допомагають українським біженцям у Польщі, організовуючи безкоштовні перевезення від кордону з Україною, забезпечуючи скрапленим газом пункти обігріву та приготування їжі тощо, йдеться у звіті Всесвітньої асоціації LPG (WLPGA). 

Зокрема, допомогу українцям надають такі польські компанії як AmeriGas, BaltykGaz, Chemet, DragonGaz, Gaspol та Gok, зазначається у спеціальній публікації Всесвітньої асоціації LPG.

Працівники Gaspol організовували перевезення українських біженців з кордону з Україною. Вони знаходили транспорт і водіїв та відвозили людей у сім’ї, які їх приймали, або в пункти допомоги біженцям. Окрім того, Gaspol забезпечувала скрапленим газом пункти обігріву на кордоні з Україною. Там зокрема використовувались обігрівачі, що працюють на LPG. Це створило додатковий попит та навіть деяку паніку на ринку побутового LPG у Польщі в березні 2022 року, йдеться в публікації. 

Співробітники Chemet своєю чергою організовували евакуацію з України сімей, які не мали змоги самостійно виїхати з країни. 

Компанія AmeriGas Polska запустила програму UGI Feeding and Fueling initiative, в рамках якої поставила мету годувати гарячею їжею 100 тис. людей щодня. На цю програму компанія витрачала власні кошти, зокрема, поставляла LPG для приготування їжі, а також приймала пожертви від працівників. Допомогу у поставках LPG для цього проєкту надавала також польська Асоціація LPG (POGP).