У середу Іран захопив у водах Перської затоки вже другий нафтовий танкер за останні сім днів, повідомляє Reuters.

П’ятий флот ВМС США, що базується в Бахрейні, повідомив, що нафтовий танкер Niovi під прапором Панами був захоплений Корпусом вартових ісламської революції о 6:20 ранку в середу під час проходження через Ормузьку протоку.

Іранське інформаційне агентство Mixan поширило заяву прокурора Тегерану, який оголосив, що нафтовий танкер було заарештовано за рішенням суду. Більше подробиць не надано.

Нафтовий танкер Niovi, захоплений у середу, прямував з Дубая до порту Фуджейра в ОАЕ, коли човни Корпусу вартових ісламської революції змусили його змінити курс у бік іранських територіальних вод, повідомили ВМС США.

За даними відстеження Refinitiv, Niovi востаннє повідомляв про своє місцезнаходження о 02:31 за Гринвічем у середу . Танкер знаходився біля узбережжя Оману в Ормузькій протоці, прямуючи в Фуджейру (ОАЕ).

Нагадаємо, минулого тижня Іран захопив нафтовий танкер Chevron в Оманській затоці. Потім ЗМІ повідомили, що за кілька днів до того США конфіскували іранську нафту, що перевозилася на танкері типу Suezmax, за порушення режиму санкцій.